Правила обслуговування і експлуатації фасадної плитки SCANROC
Правила догляду та експлуатації фасадної системи СКАНРОК
Для забезпечення комфортного мікроклімату в приміщеннях будь-якої пори року необхідно дбати про те, щоб теплоізоляційний шар залишався сухим. Щоб забезпечити надійну та ефективну роботу фасадної теплоізоляції, а також виконання гарантійних зобов'язань виробником необхідно стежити за справністю водостічних лотків та труб водовідведення будівлі. Забороняється затікання води на теплоізоляційний шар. Потрібно вчасно замінювати пошкоджені плитки на фасадній поверхні.


При необхідності поверхню лицьового шару можна мити щіткою вручну, вода не повинна потрапляти на теплоізоляційний шар.

Плановий огляд технічного стану кріпильного каркасу системи навісного вентильованого фасаду, елементів кріплення та фасадної плитки потрібно виконувати кожні 4 роки протягом усього терміну експлуатації.
Огляд виконується власником споруди, а за потреби є можливість залучити технічних спеціалістів компанії СКАНРОК або її регіональних представників.Компанія СКАНРОК виконує моніторинг експлуатаційних показників фасадної системи протягом усього гарантійного терміну експлуатації. У процесі моніторингу проводиться обстеження зовнішнього вигляду фасадної плитки, наявність у неї тріщин та сколів, виміри ширини повітряного каналу та перевіряється відсутність корозії та інших пошкоджень каркасу навісного вентильованого фасаду.

У процесі будівництва та експлуатації КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ кріпити будь-які деталі або пристрої безпосередньо до фасадної плитки або кріпильного каркаса навісного вентильованого фасаду за винятком випадків, погоджених та схвалених представниками компанії СКАНРОК
Правила встановлення та заміни фасадної плитки
Фасадна система СКАНРОК має відмінні антивандальні властивості, що підтверджено випробуваннями плитки СКАНРОК на злам. Це гарантує максимально довгу та комфортну експлуатацію системи. Однак, переваги навісного вентильованого фасаду на цьому не закінчуються, навіть якщо фасадна плитка була пошкоджена, її досить легко замінити незалежно від того, одна це плитка або група плиток. Ви завжди можете придбати необхідну кількість фасадної плитки СКАНРОК для заміни пошкоджених ділянок (для цього потрібно звернутися до менеджерів компанії СКАНРОК, вказати номер кольору плитки або надіслати фото пошкодженого фасаду). Також буде практично, якщо Ви збережете залишки цілих плиток для можливого ремонту.

Фасадные плитки СКАНРОК навешиваются на три смежные стойки при помощи специальных фигурных вырезов на стойках и фиксируются отжимными усиками. Для замены фасадной плитки необходимо:

  • Малюнок 1. Пошкоджена стіна
  • Малюнок 2. Демонтовано верхній ряд пошкоджених плиток
  • Малюнок 3. Віджимні вусики відігнуті, піднімаємо плитку
1
Крок 1.
Розбити та витягнути верхній ряд пошкоджених плиток (рис. 2)
2
Крок 2.
Відігнути віджимні вусики на стійках (рис. 2, 3)
3
Крок 3.
Для вивільнення нижніх пошкоджених плиток їх потрібно підняти і потягнути він (рис. 3, 4)
4
Крок 4.
Послідовно зверху вниз розберіть пошкоджену ділянку стіни (рис. 5)
5
Крок 5.
Замените поврежденные плитки целыми от нижнего ряда к верхнему, фиксируя их отжимными усиками.
6
Важливо!
Не допускайте попадання у вентиляційний канал будівельного та іншого сміття – це зменшує ефективність роботи навісного вентильованого фасаду.
  • Малюнок 4. Виймаємо пошкоджену плитку, піднявши та потягнувши її на себе
  • Малюнок 5. Усі пошкоджені плитки знято
  • Малюнок 6. Відремонтована стіна
Правила встановлення зовнішніх фасадних елементів

При встановленні на вже змонтований фасад будь-яких зовнішніх елементів треба враховувати, що їхнє кріплення до фасадної плитки або каркасу навісного вентильованого фасаду не допустиме. Кріпильні елементи (анкера, кронштейни, консолі) кондиціонерних блоків, супутникових тарілок, водостічних труб, рекламних банерів, декоративних огорож та коробів, інших пристроїв, механізмів, деталей потрібно заводити під шар утеплювача, додатково ізолюючи їх від стіни забудови. Як приклад, опишемо схему монтажу зовнішнього блоку кондиціонера, монтаж інших зовнішніх фасадних елементів потрібно виконувати за аналогією.

1
Насамперед потрібно ретельно ознайомитися з інструкцією з монтажу для кондиціонера спліт-системи.
2
Демонтуйте фасадну плитку на монтажній ділянці, після чого зніміть стійки та ригелі, що заважають монтажу кронштейнів кондиціонера (але краще, якщо це можливо, перенесіть точки кріплення кронштейнів кондиціонера). Примітка: використовувати для демонтажу каркаса навісного фасаду, що вентилюється, або розпилювати окремі елементи його каркаса болгаркою КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.
3
Акуратно вийміть шар утеплювача та при необхідності демонтуйте консолі.
4
Виконайте розмітку точок кріплення кронштейнів кондиціонера та виведення кондиціонерної трубки.
5
Виконайте монтаж кронштейнів зовнішнього блоку кондиціонера згідно з технічними вимогами виробника спліт-системи..
6
Важливо!
Для уникнення містків холоду кронштейни спліт-системи повинні ізолюватися від стіни термопрокладками товщиною не менше 2 мм із спіненого ПВХ або інших хімічно нейтральних матеріалів з коефіцієнтом теплопровідності не більше 0,06 Вт/(м⋅К) і по можливості, потрібно використовувати для кріплення пластикові дюбелі. Кондиціонерна трубка також повинна мати теплоізоляційну оболонку, що відповідає вищенаведеним умовам.
7
Встановіть на місце демонтовані консолі та ригелі.
8
Змонтуйте утеплювач і закріпіть його тарілчастими дюбелями
9
Встановіть фасадну плитку. У місцях виведення кронштейнів та трубок плитка розпилюється вертикально по ширині кронштейна (трубки) і встановлюється так, що кожна плитка лягає на 3 суміжні стійки. Підпилювати плитку вздовж не рекомендується, а відпилювати або свердлити зуб плитки. КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО.
10
Встановіть фасадну плитку. У місцях виведення кронштейнів та трубок плитка розпилюється вертикально по ширині кронштейна (трубки) і встановлюється так, що кожна плитка лягає на 3 суміжні стійки. Підпилювати плитку вздовж не рекомендується, а відпилювати або свердлити зуб плитки. КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО.
Техніка безпеки
Усі комплектуючі системи СКАНРОК нетоксичні, негорючі та вибухобезпечні, не забруднюють навколишнє середовище під час транспортування, зберігання, монтажу, експлуатації та утилізації за умов дотримання вимог технічних умов.

Питома ефективна активність радіонуклідів у системах СКАНРОК КЕФСВОК та комплектуючих виробів не перевищує 370 Бк/кг. Радіологічний контроль проводиться згідно з НРБО-97/Д.

Роботи з облаштування фасадних систем СКАНРОК КЕФСВОК потрібно виконувати за дотримання вимог ДСТУ-Н Б А.3.1-23, ДБН А.3.2-2, ГОСТ 12.1.005 та ГОСТ 12.3.002.

Вантажні роботи слід виконувати, дотримуючись правил безпеки, встановлених ГОСТ 12.3.009.

При облаштуванні систем СКАНРОК КЕФСВОК необхідно дотримуватись вимог безпеки згідно з ГОСТ 12.1.004.
Технологічний процес та обладнання для монтажу конструкцій повинні відповідати вимогам ГОСТ 12.2.003, ГОСТ 12.3.002 та СП 1042. Вибір електроустаткування виконується згідно з вимогами НПАОП 40.1-1.32.

При транспортуванні та складуванні складових частин комплекту повинні виконуватись загальні правила техніки безпеки згідно з ГОСТ 12.3.020. Все технологічне обладнання повинне надійно заземлюватися згідно з ГОСТ 12.1.030, комунікації повинні заземлюватися від статичної електрики згідно з ГОСТ 12.4.124.

Технічна експлуатація електрообладнання під час монтажу конструкцій має виконуватись згідно з ДСТУ 7237, ГОСТ 12.1.018 та «Правилами безпечної роботи електрообладнання споживачів» (затверджено Держнаглядохоронпраці України від 9.01.98 р. №4).


При облаштуванні фасадних систем СКАНРОК КЕФСВОК робочі місця повинні забезпечуватись освітленням згідно з ДБН В.2.5-28.

Робочі місця з облаштування СКАНРОК КЕФСВОК мають бути захищені. Виробничі ділянки повинні забезпечуватись необхідними знаками безпеки згідно з ДСТУ ISO 6309 та ГОСТ 12.4.026.

Робочі місця з облаштування СКАНРОК КЕФСВОК мають бути захищені. Виробничі ділянки повинні забезпечуватись необхідними знаками безпеки згідно з ДСТУ ISO 6309 та ГОСТ 12.4.026.
Робітники повинні забезпечуватися засобами індивідуального захисту, пройти спеціальне навчання та інструктаж з техніки безпеки.

У роботі необхідно використовувати спецодяг та засоби індивідуального захисту, рук, ніг, голови, органів дихання згідно з ГОСТ 12.4.010, ДСТУ 7238, ДСТУ 7239, ДСТУ ГОСТ 12.4.041, ГОСТ 12.4.103, око — за ДСТУ EN 166. фарбування (у разі потреби) повинні виконуватися згідно з НАПБ А.01.001 та СП 991.

При облаштуванні фасадних систем СКАНРОК КЕФСВОК та обробці матеріалів гранично допустима концентрація шкідливих речовин у повітрі робочої зони має відповідати вимогам концентрації шкідливих речовин у повітрі згідно з ДСП 201, ГОСТ 12.1.005 та ГОСТ 17.2.3.02, рівень шуму та ві2. ДСТУ ГОСТ 12.1.012, ДСН 3.3.6.037 та ДСН 3.3.6.039.
Рівень електромагнітних полів під час проведення робіт з облаштування конструкцій має відповідати вимогам ДСанПіН 3.3.6-096.

Вимірювання рівня електромагнітних полів на робочих місцях має відповідати вимогам ГОСТ 12.1.006.

Стічні води повинні скидатися в каналізацію згідно з вимогами СанПіН 4630 та ДБН В.2.5-64.

Охорона ґрунтів від забруднень побутовими та промисловими відходами повинна виконуватись згідно з СанПіН 42-128-4690 та ДСанПіН 2.2.7.029.

Відходи металу та плитки повинні вирушати на переробку.